Mod: UK1370W22V103000
Art: SWEATERS
COD: K1863
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Care and Quality
Kiton Premium Cashmere Silk Half Neck Sweater - Blue Italian
Description
Kiton Blue Cashmere Silk Half Neck Sweater
Premium Materials and Construction
Design and Style
Fit and Sizing
style crewneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1370W22V103000
Art: SWEATERS
COD: K1863
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade