Mod: UK04W19K111001-1
Art: SWEATERS
COD: K2358
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Men's Blue Cashmere Silk Turtleneck Sweater - Italian Luxury
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Cashmere Silk Turtleneck Sweater
style sweater turtleneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK04W19K111001-1
Art: SWEATERS
COD: K2358
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade