Mod: UK04W19K171000
Art: SWEATERS
COD: K2184
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Turtle Neck
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Blue Cashmere Silk Turtleneck Sweater - Italian Made
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Cashmere Silk Turtleneck Sweater
style sweater turtleneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK04W19K171000
Art: SWEATERS
COD: K2184
drop: -
style: Turtle Neck
manufacturer: 100% Handmade