Mod: UK06500W22K4009-100
Art: Sweater
COD: K2152
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Fatto a mano
brand: Kiton
-65%
Kiton Men's Blue Cashmere Silk Sweater - Italian Handmade
Description
Kiton Blue Cashmere Silk Sweater - Italian Handmade Luxury
Premium Italian Craftsmanship
Material & Construction
Versatile Styling
Product Details
style sweater
measures shoulders total length chest sleeve length
46 eu 17.25" 24.75" 20" 24.5"
48 eu 18.25" 25.25" 20.5" 25.5"
50 eu 18.5" 25.5" 21.5" 25.5"
52 eu 19" 26.25" 22" 25.75"
54 eu 19.5" 27.25" 23" 26.25"
56 eu 20.25" 27.25" 23.5" 26.25"
58 eu 21.25" 27.75" 24.75" 27"
Mod: UK06500W22K4009-100
Art: Sweater
COD: K2152
drop: -
style: Regular