style sweater turtleneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1408W23V153001
Art: SWEATERS
COD: K2275
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
-65%
Kiton Blue Cashmere Turtleneck Sweater - Italian Luxury Mens
Description
Kiton Blue Cashmere Turtleneck Sweater
Premium Materials and Construction
Design and Fit
Versatile Styling
Size Guide and Specifications
style sweater turtleneck
details -
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1408W23V153001
Art: SWEATERS
COD: K2275
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade