Mod: UK1051E23K296006
Art: PANTS
COD: K2249
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Premium Cotton Jogging Pants - Blue Italian Designer
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Cotton Jogging Pants - Italian Luxury Loungewear
Premium Italian Craftsmanship
Design & Fit
Versatile Luxury Wear
style jogging pant
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK1051E23K296006
Art: PANTS
COD: K2249
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade