Mod: UK1051E23KS008-1
Art: PANTS
COD: K1967
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
Select Size
-65%
Kiton Dark Gray Cotton Jogging Pants
Description
style lace up
season winter
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
31 us 12"(15") 9" 6.5" 19" 9.50" 29" 39.5"
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UK1051E23KS008-1
Art: PANTS
COD: K1967
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade