Mod: UK1160E23K296000
Art: PANTS
COD: K2204
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
Kiton Premium Italian Cotton Jogging Pants - Blue Luxury
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Cotton Jogging Pants - Italian Luxury Comfort
season winter
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 15.5" 9.10" 6.5" 21.4" 10.2" 32" 41.10"
33 us 16" 9.10" 6.5" 21.5" 10.5" 32" 41.20"
34 us 17" 9.5" 6.7" 21.7" 11" 32.20" 41.5"
35 us 17.20" 9.8" 6.7" 22" 11.6" 32.5" 42"
36 us 17.6" 9.9" 6.9" 22.5" 11.7" 32.20" 42"
38 us 18.9" 10" 7" 23.2" 12.2" 32.2" 42.2"
40 us 20" 10.5" 7.4" 24" 13" 32.5" 42.7"
Mod: UK1160E23K296000
Art: PANTS
COD: K2204
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade