Mod: USSSAILN001041500
Art: LOAFERS
COD: K4026
composition: 100% Leather Suede
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
Kiton Blue Suede Leather Loafers - Handmade Italian Men's Shoes
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Suede Leather Loafers - Handmade Italian Craftsmanship
Style Loafers
Details 100% Leather Suede
Measures Length Width
US 7 - EU 40 - UK 6 (in the sole) 11" 4.15"
US 7.5 - EU 40.5 - UK 6.5 (in the sole) 11.25" 4.25"
US 8 - EU 41 - UK 7 (in the sole) 11.35" 4.25"
US 8.5 - EU 41.5 - UK 7.5 (in the sole) 11.45" 4.25"
US 9 - EU 42 - UK 8 (in the sole) 11.5" 4.25"
US 9.5 - EU 42.5 - UK 8.5 (in the sole) 11.75" 4.25"
US 10 - EU 43 - UK 9 (in the sole) 11.95" 4.35"
US 10.5 - EU 43.5 - UK 9.5 (in the sole) 12" 4.35"
US 11 - EU 44 - UK 10 (in the sole) 12.25" 4.45"
US 12 - EU 45 - UK 11 (in the sole) 12.5" 4.5"
Mod: USSSAILN001041500
Art: LOAFERS
COD: K4026
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade