Mod: UK41486W23S182004
Art: SWEATERS
COD: K2222
composition: 100% Wool
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Premium Blue Wool Full Zip Sweater - Italian Crafted
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Wool Full Zip Sweater - Premium Italian Craftsmanship
Premium Wool Construction
Versatile Full Zip Design
Italian Tailoring Excellence
style sweater full zip
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK41486W23S182004
Art: SWEATERS
COD: K2222
composition: 100% Wool
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade