Mod: UK41486W23S182005
Art: SWEATERS
COD: K2221
composition: 100% Wool
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Kiton Premium Blue Wool Full Zip Sweater - Italian Luxury
Description
Kiton Blue Wool Full Zip Sweater - Premium Italian Craftsmanship
Design & Construction
Material & Comfort
Versatile Styling
style sweater full zip
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK41486W23S182005
Art: SWEATERS
COD: K2221
composition: 100% Wool
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade