Mod: UK41486W23S182007
Art: SWEATERS
COD: K2220
composition: 100% Wool
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Kiton Blue Wool Full Zip Sweater - Italian Luxury Menswear
Description
Kiton Blue Wool Full Zip Sweater - Italian Luxury Craftsmanship
Premium Wool Construction
Italian Manufacturing Excellence
Versatile Full Zip Design
Tailored Fit and Sizing
style coat
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK41486W23S182007
Art: SWEATERS
COD: K2220
composition: 100% Wool
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade