Mod: UK1294W23S182003-1
Art: SWEATERS
COD: K1975
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Pied de Poule
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Brown Cashmere Sweater Crewneck
Description
season winter
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
s 18" 31" 20.5" 26"
m 18.5" 31" 21.25" 26.25"
l 19.25" 32" 22.5" 27"
xl 20" 32" 23.75" 27.5"
2xl 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3xl 22" 33" 25" 28"
4xl 23" 33.5" 26" 28"
5xl 24" 34" 27" 29"
6xl 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8xl 27" 36" 28.5" 31"
Mod: UK1294W23S182003-1
Art: SWEATERS
COD: K1975
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade