Mod: UK1404W23V302002
Art: SWEATERS
COD: K2284
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Textured
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Premium Brown Cashmere Crewneck Sweater - Italian Handmade
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Premium Brown Cashmere Crewneck Sweater
style sweater creneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1404W23V302002
Art: SWEATERS
COD: K2284
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade