Mod: UMK025502005
Art: SWEATERS
COD: KA436
composition: 70% Cashmere 30% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
-65%
Kiton Cashmere Silk Crewneck Sweater Gray Handmade Italian
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Gray Cashmere Silk Crewneck Sweater
th class="style2">Details
Style SWEATER CREWNECK
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
48 EU 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 EU 16.5" 27" 22" 25.5"
52 EU 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 EU 18" 28.5" 23" 26"
56 EU 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UMK025502005
Art: SWEATERS
COD: KA436
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade