Mod: UK1453E23V110002
Art: SWEATERS
COD: K2052
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Premium Cotton Full Zip Sweater Gray Made in Italy
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Gray Cotton Full Zip Sweater - Premium Italian Craftsmanship
Premium Cotton Construction
Versatile Design Features
Italian Tailoring Excellence
Styling Versatility
style sweater full zip
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1453E23V110002
Art: SWEATERS
COD: K2052
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade