Mod: UKS004W22502000-1
Art: SWEATERS
COD: K1978
composition: 100% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Gray Silk Sweater Crewneck
Product Information
Shipping & Returns
Description
season winter
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
s 18" 31" 20.5" 26"
m 18.5" 31" 21.25" 26.25"
l 19.25" 32" 22.5" 27"
xl 20" 32" 23.75" 27.5"
2xl 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3xl 22" 33" 25" 28"
4xl 23" 33.5" 26" 28"
5xl 24" 34" 27" 29"
6xl 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8xl 27" 36" 28.5" 31"
Mod: UKS004W22502000-1
Art: SWEATERS
COD: K1978
composition: 100% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade