Mod: UK1429W23V223000
Art: SWEATERS
COD: K2013
composition: 100% Wool
drop: -
style: Sweater Polo
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Premium Green Wool Polo Sweater - Italian Crafted
Description
Kiton Green Wool Polo Sweater - Italian Luxury Craftsmanship
Premium Wool Construction
Italian Tailoring Excellence
Versatile Green Colorway
style sweater polo
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1429W23V223000
Art: SWEATERS
COD: K2013
composition: 100% Wool
drop: -
manufacturer: 100% Handmade