Mod: UMM043505000
Art: PANTS
COD: K3649
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
-65%
Kiton KNT Cotton Jogging Pants Beige - Handmade Italian Tapered
Description
Kiton KNT Beige Cotton Jogging Pants
Construction & Material
Design & Fit
Versatility & Styling
Kiton KNT Quality
style jogging pants-lac up
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 15.75" 10.5" 7.25" 19" 9" 33" 43"
33 us 16" 10.75" 7.5" 19.5" 9" 33.25" 43.5"
34 us 16.5" 11" 7.5" 20" 9" 33.5" 43.5"
35 us 16.75" 11" 8" 20" 9.5" 34" 44"
36 us 17.5" 11" 8" 21.5" 10" 34.25" 44.25"
38 us 18.25" 11.25" 8" 22" 10" 34.25" 34.25"
40 us 19" 11.5" 8.25" 22.75" 10" 34.5" 44.5"
Mod: UMM043505000
Art: PANTS
COD: K3649
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade