Mod: UMM043205000
Art: SWEATERS
COD: K3002
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Crewneck
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: KNT
-65%
Kiton KNT Premium Cotton Crewneck Sweater Beige Made in Italy
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton KNT Beige Cotton Crewneck Sweater
style sweater crewneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UMM043205000
Art: SWEATERS
COD: K3002
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Crewneck
manufacturer: 100% Handmade