Mod: UMM046205008
Art: SWEATERS
COD: K2879
composition: 85% Virgin Wool 15% Cashmere
drop: -
style: Crewneck
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Textured
made_in IT
brand: KNT
-65%
Kiton KNT Beige Virgin Wool Cashmere Crewneck Sweater - Italian Luxury
Description
Kiton KNT Beige Virgin Wool Cashmere Crewneck Sweater
style sweater crewneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UMM046205008
Art: SWEATERS
COD: K2879
drop: -
style: Crewneck
manufacturer: 100% Handmade