Mod: UPKN029XC100003008
Art: JEANS
COD: K3845
composition: 90% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
Select Color
Select Size
Kiton Knt Blue Cotton Pe Jeans
Product Information
Shipping & Returns
Description
style jeans-buttons fly
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPKN029XC100003008
Art: JEANS
COD: K3845
composition: 90% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade