Mod: UMM052205002
Art: SWEATERS
COD: K2756
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Cardigan
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: KNT
Select Color
Select Size
Kiton Knt Blue Cotton Sweater Cardigan
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton KNT Blue Cotton Cardigan - Italian Craftsmanship
style sweater cardigan
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UMM052205002
Art: SWEATERS
COD: K2756
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Cardigan
manufacturer: 100% Handmade