Mod: UPS0105K01S8801007
Art: PANTS
COD: KA635
composition: 100% Wool
drop: R8
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
Kiton KNT Blue Wool Fleece Joggers - Italian Luxury Sweatpants
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton KNT Blue Wool Fleece Jogging Pants - Italian Luxury Athleisure
Product Specifications
Style Jogging Pants-Lace Up
Season 4 Season
Drop R8
Size Chart & Measurements
Approximate Measures Waist Front rise Leg Opening Hips Thigh Inseam Outseam
32 US 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 US 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 US 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 US 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 US 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 US 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 US 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Product Details
Mod: UPS0105K01S8801007
Art: PANTS
COD: KA635
composition: 100% Wool
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade