Mod: UPKN023K0623C05001-1
Art: PANTS
COD: K3776
composition: 85% Pa 15% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton KNT
Kiton KNT Blue Polyamide Elastane Pants - Italian Tailored Fit
Description
Kiton KNT Blue Polyamide Elastane Pants
Premium Fabric Construction
Italian Tailoring Details
Versatile Blue Colorway
Four-Season Functionality
Sizing and Measurements
style pants-zipper fly
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPKN023K0623C05001-1
Art: PANTS
COD: K3776
composition: 85% Pa 15% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade