Mod: UPS0105K06S4103003
Art: PANTS
COD: KA638
composition: 85% Pa 15% Ea
drop: R8
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
Select Color
Select Size
Kiton KNT Blue Polyamide Athletic Pants - Italian Luxury Performance
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton KNT Blue Polyamide Pants - Italian Luxury Athletic Trousers
Style Pants-Lace Up
Season 4 Season
Drop R8
Approximate Measures Waist Front rise Leg Opening Hips Thigh Inseam Outseam
32 US 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 US 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 US 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 US 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 US 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 US 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 US 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPS0105K06S4103003
Art: PANTS
COD: KA638
composition: 85% Pa 15% Ea
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade