Mod: UMC019K06S9907002
Art: SHIRTS
COD: K3266
composition: 100% Cotton
drop: R8
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
-65%
Kiton Knt Blue Cotton Shirt
Product Information
Shipping & Returns
Description
style shirt
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
s (48 eu) 16" 25.75" 20.5" 25.5"
m (50 eu) 16.5" 27" 22" 25.5"
l (52 eu) 17.5" 27.25" 22.5" 26"
xl (54 eu) 18" 28.5" 23" 26"
xxl (56 eu) 18.5" 29" 23.5" 26.75"
xxxl (58 eu) 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UMC019K06S9907002
Art: SHIRTS
COD: K3266
composition: 100% Cotton
drop: R8
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade