Mod: UPKN024J0286C04003
Art: PANTS
COD: K3800
composition: 99% Virgin Wool 1% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton KNT
Kiton Knt Blue Virgin Wool Ea Cargo Pants
Description
style cargo pants-zipper fly
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPKN024J0286C04003
Art: PANTS
COD: K3800
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade