Mod: UPKN023K0193F01000
Art: PANTS
COD: K3785
composition: 98% Virgin Wool 2% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
Kiton Knt Blue Virgin Wool Ea Pants
Product Information
Shipping & Returns
Description
style pants-zipper fly
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPKN023K0193F01000
Art: PANTS
COD: K3785
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade