Mod: UMM016503001
Art: SWEATERS
COD: K2546
composition: 95% Viscose 5% Ea
drop: -
style: Crewneck
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
Kiton KNT Premium Blue Viscose Crewneck Sweater Italian Luxury
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton KNT Blue Viscose Crewneck Sweater
style sweater crewneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UMM016503001
Art: SWEATERS
COD: K2546
composition: 95% Viscose 5% Ea
drop: -
style: Crewneck
manufacturer: 100% Handmade