Mod: UPKN024K037110400
Art: PANTS
COD: K3760
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton KNT
-65%
Kiton Knt Blue Wool Cargo Pants
Description
style cargo pants-zipper fly
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPKN024K037110400
Art: PANTS
COD: K3760
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade