Mod: UPKN023K037110400R
Art: PANTS
COD: K3766
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton KNT
Select Color
Select Size
-65%
Kiton Knt Blue Wool Pants
Description
style pants-zipper fly
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPKN023K037110400R
Art: PANTS
COD: K3766
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade