Mod: UMM043504000
Art: PANTS
COD: K3530
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
-65%
Kiton KNT Gray Cotton Joggers - Handmade Italian Zipper Fly
Description
Kiton KNT Gray Cotton Jogging Pants
Handmade Italian Construction
Design Features
Versatile Styling Options
Practical Performance
style jogging pants-zipper fly
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 15.75" 10.5" 7.25" 19" 9" 33" 43"
33 us 16" 10.75" 7.5" 19.5" 9" 33.25" 43.5"
34 us 16.5" 11" 7.5" 20" 9" 33.5" 43.5"
35 us 16.75" 11" 8" 20" 9.5" 34" 44"
36 us 17.5" 11" 8" 21.5" 10" 34.25" 44.25"
38 us 18.25" 11.25" 8" 22" 10" 34.25" 34.25"
40 us 19" 11.5" 8.25" 22.75" 10" 34.5" 44.5"
Mod: UMM043504000
Art: PANTS
COD: K3530
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade