Mod: UMM029502005
Art: SWEATERS
COD: K2536
composition: 95% Viscose 5% Ea
drop: -
style: Crewneck
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton KNT
Select Color
Select Size
Kiton KNT Gray Viscose Crewneck Sweater - Italian Luxury Knitwear
Description
Kiton KNT Gray Viscose Crewneck Sweater
style sweater crewneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UMM029502005
Art: SWEATERS
COD: K2536
composition: 95% Viscose 5% Ea
drop: -
style: Crewneck
manufacturer: 100% Handmade