style velvet pants-zipper fly
season 4 season
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UPKN032XC100206002
Art: PANTS
COD: K3720
composition: 98% Cotton 2% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton KNT
Select Color
Select Size
-65%
Kiton KNT Red Cotton Velvet Pants - Italian Tailored Fit
Description
Kiton KNT Red Cotton Velvet Pants
Italian Handmade Construction
Versatile Four-Season Design
Detailed Specifications
style velvet pants-zipper fly
season 4 season
Mod: UPKN032XC100206002
Art: PANTS
COD: K3720
composition: 98% Cotton 2% Ea
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade