Mod: UK982W18V145000
Art: SWEATERS
COD: KA389
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Premium Cashmere V-Neck Sweater Multicolor Handmade Italy
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Multicolor 100% Cashmere V-Neck Sweater
Product Specifications
th class="style2">Details
Style SWEATER V-NECK
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
48 EU 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 EU 16.5" 27" 22" 25.5"
52 EU 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 EU 18" 28.5" 23" 26"
56 EU 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK982W18V145000
Art: SWEATERS
COD: KA389
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade