Mod: UK41396W23V181000
Art: SWEATERS
COD: K2256
composition: 100% Wool
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
Kiton Premium Wool Full Zip Hoodie - Multicolor Italian Luxury
Product Information
Shipping & Returns
Description
style sweater full zip hoodie
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK41396W23V181000
Art: SWEATERS
COD: K2256
composition: 100% Wool
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade