Mod: UK762AI16V30000
Art: SWEATERS
COD: KA336
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Red Cashmere Silk Crewneck Sweater - Italian Handmade Luxury
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Red Cashmere Silk Crewneck Sweater - Italian Luxury Knitwear
th class="style2">Details
Style SWEATER CREWNECK
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
48 EU 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 EU 16.5" 27" 22" 25.5"
52 EU 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 EU 18" 28.5" 23" 26"
56 EU 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK762AI16V30000
Art: SWEATERS
COD: KA336
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade