Mod: UK908I18V52000
Art: SWEATERS
COD: KA479
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Striped
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Handmade Cashmere Silk Turtleneck Striped White Blue
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton White Blue Cashmere Silk Turtleneck Sweater
Material: 80% Cashmere, 20% Silk blend for exceptional softness and breathability
Pattern: Striped white and blue design
Construction: 100% Handmade Italian craftsmanship
Style: Regular fit turtleneck perfect for luxury layering
th class="style2">Details
Style SWEATER TURTLENECK
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
48 EU 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 EU 16.5" 27" 22" 25.5"
52 EU 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 EU 18" 28.5" 23" 26"
56 EU 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK908I18V52000
Art: SWEATERS
COD: KA479
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade